Saç Ekim Merkezi

0
5176

Saç ekim merkezi, kaliteli yapılan işlemler için son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Türkiye’de en çok saç ekim merkezi İstanbul ‘da bulunmaktadır. Daha sonra sıralamayı Ankara ve İzmir takip etmektedir. Kalite bakımından en iyi saç ekim doktorları da İstanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Birçok Saç ekimi uzmanı ise anlaşmalı olduğu hastanelerde uygun koşullarda saç ekimi işlemini gerçekleştirmekte.

Saç ekim merkezleri konaklama dahil paketlerde sunabilmektedir. Bu sayede İstanbul dışındaki illerde yaşayanlar içinde güzel bir tatil ve değişim imkanı mevcut olabilir. Hem saç ektiriyorsunuz hem kaliteli bir ekim yapılıyor hem de birçok düzenlenen tura katılarak İstanbul Ankara İzmir’in tadını çıkarıyorsunuz. Bu gibi durumlarda 1 haftalık izin yeterli olmaktadır. 1 hafta sonunda normal yaşantınıza devam edebilmektesiniz.

Saç ekimi sırasında özel teknikler kullanılmaktadır. Bu uygulama sırasında donör saha denilen saçlı bölgeden saç kökleri alınmakta, bunlar saçların seyrek olduğu ya da saçsız kalmış bölgeye transfer edilmektedir. aç ekiminin yapılacağı bölgedeki cm2 deki greft yoğunluğu, saç ekimi başarısını ortaya koyar. Ayrıca saç ekiminin ardından doğal bir görünüm elde edilmesi için, bölgedeki saç yoğunluğunun yanında ekimi yapılan saç köklerinin doğru açılarla ekilmiş olması gerekir.

Saç ekimi normalde her yaşta yapılabilen bir uygulamadır. Ancak uzmanlar kişinin saç dökülmesinin iyice azalmasının beklenmesini daha uygun görürler. Bu şekilde saç ekimi seansları daha kısa sürede tamamlanır. Ama saç dökülmesi azalmadan da saç ekimi yapılabilir. Bu durumda kişinin saçları döküldükçe saç ekimi seansları tekrarlanır.

Saç ekimi yöntemleri Fue ve Fut tekniği olarak uygulanmaktadır. Fut tekniği ile saç ekimi daha zahmetli olduğu için ve kesi yapıldığı için son zamanlarda daha az kullanılmaya başlanmıştır. Fue tekniği ise hem hastalar ve hem de saç ekim uzmanı açısından konforlu bir yöntem olduğu için daha fazla kullanılmaktadır. Ayrıca son zamanlarda lazer ile saç ekimi uygulamaları da yapılmaktadır. Lazer saç köklerindeki kök hücreleri uyararak, saçların daha yoğunlaşmasını sağlar.

FUE tekniğinin diğer saç ekimi yöntemlerine göre bazı avantajları bulunmaktadır.

Bunlar;

1.Donör sahadan doku çıkarılmadan sadece saç kökleri çıkarılır.
2.Donör sahada kesi yapılmadığı için, dikiş yapılmasına da gerek kalmaz. Saç köklerinin alındığı alanda 1 mm den küçük çapta sıyrıklar olur. Bunlarda 1-2 gün içinde kendiliğinden iyileşir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.