Saç Ekim Merkezleri İstanbul

0
6156

Saç Ekim Merkezleri İstanbul; İstanbul’da bir çok saç ekim merkezi bulunmaktadır. İyi bir araştırma yaparak güzel bilgiler elde edilebilir.

Saç ekimi, saçları dökülmüş, seyrelmiş, yanmış, skar izi bulunan veya bir bölümde doğuştan saç kökü bulunmayan v.s. kişilerin, bu bölgelere yeniden saç çıkışı sağlamak amacıyla yapılan cerrahi müdahaledir.

Saç ekimi operasyonlarından öncelikle kişinin saç analizi yapılır. Bu işlem esnasından sorunlu olan bölge tespit edilir, kişinin ekim yapılacak olan alanı çizilir. Sonrasında ise yeni ekilen olan saç köklerinin alınacağı, testosteron hormonundan etkilenmeyen bölge (kişinin 2 kulağının arasındaki saç kökleri) belirlenir bu bölgeye donör alan ismi verilir. Buradan toplanan saç kökleri (fue yöntemi) öncelikle özel solüsyonlarda dizilir ve burada bir süre beklemesi sağlanılır. Sonrasında ise sorunlu olan bölgeye özel bir aletle ekilecek saç kökleri için, doğru açı, yön ve sıklıkta boş kanallar açılır. Son işlem olarak ise daha öncesi toplanılan saç kökleri, bu boş kanallara teker teker ekilir ve saç ekimi operasyon sürecimizin sonuna gelinir.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrası; bir sonraki gün ekilen alan ve donör alanın pansumanı yapılmaktadır. Öncelikle işlem günü yapılan sargı çıkartılır, her iki alanda temizlenir ve kan dolaşımı kontrolü yapıldıktan sonra hasta evine gidebilir. Bir sonraki gün ise kendisini tekrardan konuk ederek,ekilen alanın ve donör alanın yıkama işlemi yapılır. Kişiye saçlarını nasıl yıkaması gerektiği izah edildikten sonra sürecimizin bizimle alakalı kısmı tamamlanmış olur. Hastamız kendisine öğretildiği şekilde 15 gün saçlarını yıkadıktan sonra, 15. gün ekim alanındaki tüm kabuklar temizlenir ve yıkama sürecimiz tamamlanmış olur.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.