Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2
2584

Ülkemizde pek çok birey, bayan veya bay, genç yaşlı saç dökülmesi problemi yaşıyor. Saç dökülmesi ilerleyen yaşla beraber saçları besleyen kılcal damarlarını küçülerek saç köklerinin artık besleyememesi yüzünden veya kullanılan ilaçlar, hastalık veya genetik yapı, stres, hormonal bozukluklar, gebelik gibi çeşitli sebeplerden oluşabilir. Saç dökülmelerinde en yaygın olan ve en çok karşılaşılan durum erkek tipi saç dökülmelerinin kaynağı genetik kellik (Androgenetik Alopesi), genç yaşlarda, erkekler dışında kadınlarda da sık sık karşılaştığımız problemlerdendir.

Saç ekimi diğer adıyla saç nakli, sağlıklı saçların bulunduğu bölgeden alınarak saç dökülmesi meydana gelen bölgeye nakil işlemine deniyor. Saç ekimi uygulamasında ekim için uygun olan saç kökleri genellikle kafanın arka kısmı olan ense bölgesinden, kol, bacak ya da göğüs bölgelerinden alınmaktadır. Kol, bacak ve göğüs bölgelerin saç kökü alımı sadece FUE yöntemine gerçekleştirilmektedir. Bu verici bölgelerin hangisinden saç kökü ya da kıl kökü alınacağı belirlendikten son saç ekim operasyonuna başlanır.

Saç köklerinin alınacağı bölgenin seçilebilme kararı alanında uzman saç ekimi doktorları ve merkezleri tarafından alınabilir. İşinin uzmanı saç ekimi merkezleri ve doktorları operasyonlarında ilk olarak, hastanın rahat bir hayata kavuşması ve doğru verici sahadan alınan saç kökleriyle, hızlı bir şekilde saç dökülmesi ve kellik sorununa çare bulunmasıdır.

2 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar ben saç ekimi yaptırdım ancak istediğim sonucu alamadım çok memnun edici bir sonuç almasam da eskisinden yine iyi oldu ailem ve arkadaşlarım iyi olduğunu söylüyor ancak benim hoşuma gitmedi.

  2. Saç ekimi hakkında bilinmesi gereken daha başka şeylerde var mı acaba birde ben saç ekimi merkezleri hakkında yazı aradım sitenizde ancak istediğim şekilde bir açıklama bulamadım. Hangi saç ekimi iyi hangi saç ekimi kötü bununla ilgili bir makalenizi bekliyorum hocam.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.