Saç Ekimi Uygulaması İle İlgili Son Gelişmeler Nelerdir?

0
6927

Saç Ekimi Uygulaması İle İlgili Son Gelişmeler Nelerdir?

Saç Ekimi Uygulaması İle İlgili Son Gelişmeler Nelerdir; Saç ekimi, lokal anestezi altında yapılan ve kafa derisinde küçük çizikler açılarak yapılan bir işlem olduğu için alkol, alkollü içecekler, vitamin ilaçları ve takviyeleri, bitkisel çaylar ve bitkisel ilaçlar gibi kan sulandırıcı maddeler işlemden bir hafta önce bırakılmalıdır. Saç ekimi işleminin yapılacağı gün doyurucu bir kahvaltı yapmanız önerilir. Böylece işlem sırasında sorun yaşamazsınız.

Saç ekimi işlemi lokal anestezi altında yapılır. Bu işlemde yalnızca kişinin kafa derisi uyuşturulur. Yani hastanın bilinci açıktır. Hatta saç ekimi işlemi sırasında hasta, televizyon izleyebilir, dergi ya da kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir. İşlem lokal anestezi altında yapıldığı için kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Bu işlem ortalama olarak dört ile sekiz saat arasında yapılır. İşlem esnasında hastanın karnının acıkması durumunda yemek yiyebilir. Bunun yanı sıra zaman zaman ara verilerek hasta dinlendirilebilir.

Saç Ekimi Uygulaması

Saç ekim operasyonundan bir gün sonra hastaya pansuman yapılır. Saç ekimi işleminden üç gün sonra hasta kliniğe gelir ve ilk saç yıkama işlemi gerçekleştirilir. Saç ekiminden yirmi gün sonra saçlar dökülecektir ki bu normal bir durumdur. Üç ay sonra çıkan ilk saçların ardından altıncı ayda saçların % 75’i çıkmış olur. Saçlar ayda ortalama 1 cm. uzar. İlk aşamada saçlar kıvırcık ve zayıf telli olarak çıkabilir daha sonra gürleşecek ve canlı görünecektir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.