Saç Ekiminde Merak Edilenler

0
6632

Saç Ekiminde Merak Edilenler; Saç ekim işleminden sonra solaryum, deniz ya da havuza girmek için yaklaşık 2 ay beklemek gerekebilir. Bu süre içinde, yaralar yüzde 90-95 oranında iyileşmiş olur. Fakat güneşten korunmak için güneş koruyucu krem, şapka ya da bone kullanmaya özen göstermelisiniz.

EN FAZLA TERCİH EDİLEN SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ HANGİSİDİR?

Günümüzde DHI tekniği biz cerrahlar tarafından daha çok tercih ediliyor. DHI tekniği hem daha hızlı iyileşme süresi hem de daha iyi sonuçlar sağlar. Bu teknikle saçın tıraşlanmasına gerek olmaz. 6.000 ile 7.000 kadar greft ekimi yapılabilir. Bilgisayarlı saç analizinin ardından saç ekim tekniğine karar verilir, saç ekim işlemini gerçekleştirdikten sonra ise PRP tedavisiyle saç köklerinin tutunması ve saçın daha kaliteli ve daha hızlı çıkması sağlanabilir.

PRP DESTEKLİ SAÇ EKİMİ NEDİR?

PRP doku besleyici ve onarıcı bir serumdur. Kişiden alınan kan özel bir işlemden geçirilerek bir serum haline getirilir. Bu serum saçsız alanlar ile seyrelmiş, incelmiş ve canlılığını kaybetmiş saçlı bölgelere uygulanabilir. Bu serum tedavisi ile saç tellerinde onarım ve yoğunluk sağlanabilir.

Maliyet hesaplaması saçın yapısı, kaç grefte ihtiyaç olduğu, ense bölgesinde santimetrekarede kaç greft olduğu ve tepe bölgesi, kafa derisinin ön bölgesindeki açılmalara ve saç dökülmesinin yaşandığı alanlara bakılarak yapılır. Bu kısımlara kaç adet greft gerektiği ve bunun için hangi yöntemin uygulanması gerektiği belirlenir. Eğer ihtiyaç varsa hangi destek tedavisinin uygulanması gerektiği araştırılır.

Tüm bu analizlerin ardından saç ekim işlemi yaptıracak kişi ile birlikte bilgi alışverişi yaparak bir karar verilir. Bütün bu işlemlerin maliyeti hesaplanırken kliniğin kalitesi, strelizasyon, hastane koşulları gibi birçok etken bir arada değerlendirilerek maliyet çıkarılır.

SAÇ EKİMİNDEN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Saç Ekiminde Merak Edilenler; İlk yıkama saç ekim merkezinde gerçekleştirilir. 3’üncü gün civarında ve sonraki günlerde her gün saçınızı nasıl yıkamanız gerektiği gösterilir. 3’üncü günden sonra saç yıkamayı siz ev şartlarında yapabiliyorsunuz. Bir hafta civarında alkol, sigara tüketiminden uzak durulmalıdır. Güneş ışınları, solaryum sauna gibi aktivitelerden 2 hafta civarı uzak kalınması önerilir. 10’uncu gün civarında saç diplerinde oluşan küçük küçük kabuklanmaların neredeyse tamamı dökülmüş olacaktır. Bu size verilen özel losyon ve şampuanlarla olacaktır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.