Açık Uçlu Saç Ekimi

0
1204

Açık Uçlu Saç Ekimi

Altın Uçlu Saç Ekimi Tekniği son dönemlerde geliştirilmiş saç ekim tekniğidir. Saç ekimi altın uçlu FUE gold ile MikroFUE saç ekim teknikleri kullanılır. Bu teknik saç ekiminden önce sivilce, yara izi, çatlak ve gözenek sıklaştırma tedavisinde kullanılıyorken şimdi saç ekim ameliyatlarında da kullanılmaya başlanmıştır.

Açık uçlu saç ekimi; Özellikle donör bölgesi olan başın iki kulak arasının arka kısmı ile saç ekim işleminin yapıldığı alanlardaki yara izi, doku reaksiyonu, enfeksiyon tedavisinde ya da iyileşmeyi hızlandırmak için tercih edilir. İnce altın uçlu özel iğneler ile saç ekim işlemlerinde olası riskler en aza indirgenir. Donör yani verici bölgelerde altın uçlu FUE gold saç ekimi tekniği ile iyileşme süreci neredeyse iki kat daha artar. Saç ekiminin yapıldığı saçlı derinin taç ve ön bölgesinde de iyileşme hızının artmasını sağlar.

FUE gold tekniği nasıl uygulanır?

Saç ekim işleminde öncellikle hastadan kan örneği alınarak tahlil yapılır. Ardından hasta saç ekim işlemi için hazırlanır. Saç ekimi operasyonundan önce hastanın kafa derisine uyuşturucu sprey ve lokal anestezi uygulanır. Kafa derisindeki sağlıklı saç kökleri tamamen altından imal edilen aletler yardımı ile alınır ve ekilir. Alınan sağlıklı saç kökleri kalitesine göre sınıflara ayrıştırılır. Ayrıştırılan saç kökleri açılan kanallara yerleştirilerek operasyon tamamlanır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.