Binlerce arap saç ekimi için Türkiye’ye geliyor

1
2334

Sadece A.B.D ‘de bir yıl içinde saç sorunlarına harcanan para 1 milyar doların üzerinde.Türkiye ‘de yapılan saç ekimi ve saç tedavi yöntemleri ise birçok yabancı medikal turistin dikkatini çekmektedir. Bu yabancı hastalar Avrupa’nın birçok ülkesinin yanı sıra doğu ülkelerinden de gelmektedir.

Bugün ise gerek yerel yönetimler gerekse yapılan reklamlar sebebiyle ülkemize en çok Arap hastalar gelmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yayımlanan The National gazetesi Arap erkeklerin saç ektirmek için Türkiye’ye geldiklerini yazdı. Türkiye’ye Avrupa’dan veya BAE’den gelen bazı erkekler bıyık ve sakal da ektiriyor. Turistlerin Türkiye’yi tercih etme sebebi ise uygun fiyatlar ve kaliteli operasyonlar.

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alp Aslan, Arap hastaların neden Türkiye’de saç ektirdiğini şöyle açıklıyor ;
Türkiye saç ekimi konusunda bir çok ülkeden daha ileri bir süreçte teknolojiyi takip ediyor. Özellikle Türk cerrahlarının becerili olması bu işe el yatkınlığının olması da Türkiye ‘yi saç ekimi konusunda tercih edilmesi gereken bir ülke haline getirmiştir.

Avrupa’da birçok ülkede yapılan saç ekimi operasyonları çok fahiş rakamlara yapılıyor. Bizim ülkemiz hem turizm açısından hem de saç ekimi operasyonu yaptırmak için çok güzel bir tercih. Tabi ki özellikle Arapların Türkiye’ye gelmesinde Müslüman bir ülke olmamızın da payı büyük.

Ayrıca yurt dışından gelen hastalarımıza konaklama ve transfer konusunda da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hastalarımıza Türk misafirperverliğini her zaman gösteriyoruz. Ayrıca Türk mutfağının da dünyaca ünlü olması tercih sebebi olarak söyleyebiliriz.

Hangi Arap ülkelerinden daha çok hasta geliyor ? Bu soruyu Este Cerrahi genel koordinatörü Sevda Aslan’a sorduk ;
Hastalarımız genellikle arap ülkelerinden geliyor ve bu ülkelerin başında Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai,Abu dabi) , Kuveyt, Suriye, İran, Irak, Libya gibi ülkeler gelmektedir. Bugüne kadar en çok saç ekimi yaptığımız Arap ülkesi ise Birleşik Arap Emirlikleri olmuştur.

1 YORUM

  1. evet ya. ben de iş için arada bir arap ülkelerine gidiyorum. adamlar sürekli soruyolar nerde yaptıralım en iyisi hangisi diye. o kadar paraları olanakları var ama gene de kendi ülkelerinde yaptırmıyolar. dediğiniz gibi daha pahalı orda ama en önemlisi bizim doktorların becerisi. helal olsun valla.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.