Dikkat! Genetik Saç Dökülmesi

0
1687

Dikkat! Genetik Saç Dökülmesi; Toplum içinde ırsi olarakta tabir edilen genetik, bir çok hastalıkta geçerli olup aile bireylerinde anne, baba, amca vs genetik hastalıklar yer alması durumunda aynı problem sizde de olabilir. Mutlaka olacak değil, fakat aynı sıkıntıyı yaşamanız durumunda şaşırmamak gerekir.

Genetik Olmayan Dökülmeler
Genetik saç dökülmesi, erkeklerde %90 olup kadınlarda ise %60 olduğundan bahsettik geriye kalan rakamlar ise travmatik olgular ve kişiye özel sağlık sorunları, hormonel bozukluklardan kaynaklanır.

Genetik Dökülmenin Sebebi DHT hormonu

Dünyanın en önemli sorunlarından birisi haline gelen saç dökülmesi, güzel bir yönü ise en yoğun dökülme sorunu olan genetik saç dökülmesi nedenleri, belirtileri ve yapılması gerekenler tamamen çözülmüş durumda, dökülme sorunu yaşayanlar üzülmek, karamsarlığa kapılmak yerine yapmaları gereken tek şey önlem almak ve gereğini yapmaktır.

Genetik Saç Dökülmesi Tedavi

Yapılması gereken şey DHT problemini önlemektir. Bunun içinde procapil maddesinden faydalanır, procapil bir ürün değil, bilimsel maddedir. Türkiye’de bir kaç saç dökülmesi ürününde bulunan procapil maddesi saçlarınızın yeniden çıkmasını sağlayacak olup, saçlarınızın çıkış hızınıda artıracaktır. Saçlarınızın kök hüclerini besleyip aktive edecektir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.