Fue mikro motor nedir?

1
7879

Saç ekimi yöntemlerinde kullanılan bazı teknolojik aletler vardır bunlardan biri Mikro Motor dur. Kısaca Mikro Motor saç ekimi konusunda saç ekimi ameliyatı esnasında işlemi hızlandırmak amaçlı kullanılmaktadır. Mikro Motor cihazı saç ekimi işleminde son teknoloji olarak da adlandırılmaktadır. Mikro Motor FUE saç ekimi yönteminde ekim işlem sırasından operasyona hız katmak ve daha çok kök alabilmek için kullanılan bir cihazdır.

Mikro Motor aletinin diğer bir adı da FUE motorudur. Mikro Motor yardımı ile yapılan saç ekimlerinde köklerin daha çok ve daha hızlı alınması saç köküne ve saç derisinde zarar verebilmektedir. Uzman bir doktor ya da ekip tarafından kullanılması gereklidir aksi takdirde tecrübesiz ellerde kullanılması istenmeyen durumlara yol açabilir. Saç köklerine zarar vermemek için elle FUE yöntemini kullanmayı tercih eden saç ekim merkezleri ve klinikler vardır. Unutulmaması gereken bir husus da şudur; saç ekimi ameliyatında önemli olan hız değil saç ekimi işleminin kalitesidir. Mikro Motor genel olarak dişçilerin kullandığı özel uçlara sahip olan elektrikli bir alettir.

Saç ekimi işleminde Mikro Motor cihazının farklı büyüklülerde iğneleri bulunmaktadır bu iğnelerin büyüklüğü her saç ekimi yaptıran kişide değişiklik gösterebilir. Mikro Motor aleti hastalara özel belirli çaplarda iğneler takılarak uygulanır bu iğnelerin büyüklükleri 0,5 – 0,7mm arasında değişir. Mikro Motor aleti saç ekimi işlemi esnasında dönerek deriye direr bu da saç köklerinin zarar görmesine engel olmaktadır. Özellikle kafa bölgesinde hiç kök bulunmayan ve vücudun farklı bölgelerinden yapılacak nakil işlemlerinde göğüs ve omuz kılları/tüyleri çıkartılarak kullanılmaktadır.

Mikro Motor aletiyle yapılan ekimlerde ne kadar saç ekimi yapıldıysa o kadar saç kökü çıkar %90 saç ekim sonucu istenilen netice alınmaktadır. Herhangi bir yara izi, ya da şişlik olmaz. Cihaz sayesinde istenilen açılarda saç ekimi yapılacağından daha doğal şekillerde uzar görüntü bozukluğu olmaz. Mikrom Motor cihazıyla uygulama daha hızlı daha seri yapıldığı için seanslar daha kısa zaman alır. FUE motoru tecrübeli bir uzaman tarafından kullanılmalıdır, devir hızı iyi ayarlanmalıdır. Eğer saç ekimi uygulaması saç telinin çıkış yönüne göre uygulanmazsa saç köküne zarar verir ve bu saç köklerinde saç teli oluşmaz bu sebeple cihaz değil bu cihazı doğru kullanacak olan uzman önemlidir. Mikro Motor ile uygulanan ekimlerde çok iyi düzeyde sonuçlar alınmaktadır köklerin çıkarılması yaklaşık olarak 2 – 4 saat zaman alır. Mikro Motor aleti FUE yönteminde kullanılır FUT yönteminde kullanılmaz. FUE saç ekimi yönteminde Mikro Motor  aleti sayesinde daha kısa süre içerisinde daha çok saç kökü çıkartılır ve saç ekimi işlemi daha az zamanda biter.

1 YORUM

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.