FUE Yönteminin Özellikleri Nelerdir

2
5750

FUE yönteminin kafa da her hangi bir dikiş izi bırakmaması kişiye sağladığı en önemli özelliklerinden birisidir. Hassas olunması gereken durumlar göz önüne alınarak yapılırsa saç ekimi iyi bir saç ekim merkezi ya da saç ekim hastanesi seçilirse hiçbir problem çıkmadan çok iyi sonuçlar elde edile bilinir.

Doktorun işini iyi bilmesi ve saç ekimi yaptıracak olan kişiyi iyi tanıması ilk kuraldır. Bu kurallar üzerinden ilerlenirse saç ekimi hatasız, kusursuz olarak yapıla bilinir ve kesinliklehiçbir problem yaşanmadan sağlıklı doğal görünümlü saçlara sahip olursunuz. Önemli olan bir nokta ise alınan greftlerin kel olan alana yerleştirme esnasında yerleşim kanallarının doğru olarak açılmasıdır.

Operasyonu yapan doktor saç alım işlemin de gösterdiği başarı ve hassasiyeti saç ekim esnasında da göstermelidir ki çok iyi sonuçlar ele edilsin. Saç alım işlemi ne kadar başarılı ve iyi olursa olsun ekim esnasında yapılan çok küçük bir hata saçların çıkmasını engeller, saçların çıkmamasını sağlar ve bu da olumsuz sonuçlar almamız demektir. Saç köklerinin yerleştirildiği bölgede saç çıkış yönüne dikkat edilmezse yanlış ekilen saçlar çıkmaya bilirçıksa da sonuç hiç hoşunuza gitmeyebilir çim adam şeklinde dik dik çıkan saçlar hiç doğal olmayacak ve hoşunuza gitmyecektir buda istediğiniz sonuca ulaşamayacağınız anlamına gelir. Bu nedenle saç alım işlemi de saç ekim işlemi kadar çok dikkatli çok hassas hususlardır. Her iki işlemede son derece önem verilmeli ve dikkat edilmelidir.

Özen gerektiren bir diğer husus da saç saç çizgisi noktasında büyük dikkat gerekmesidir çünkü saç ekiminin önemli olduğu kadar çizgisinin de belirlenmesi son derece önemlidir.Düm düz çizilmiş bir saç çizgisi çok kötü görünecektir ayrıca komik de olacaktır. Saç çizgisi her hasta da farklı belirlenip kafa şekline göre dalgalı girintili çıkıntılı şekilde olmalıdır. Bu husus da saç ekimi yapan doktorun işini çok iyi biliyor olması ve tecrübe sahibi bir doktor olması oldukça önemlidir. FUE tekniğinin tercih sebebi saç ekimi işleminden sonra kafada hiçr bir iz kalmamasıdır. Bu durum kafasın da az saç olan erkek hastalar için en çok tercih etme sebepleridir. Doktorunuz ve saç ekim merkeziniz ya da hastaneniz ne kadar iyi ne kadar kaliteli olursa sizin için seçecekleri yöntemde en iyisi olacaktır. Unutmayın en doğru işlemler tecrübe, deneyim ve kalitenin olduğu yerlerden çıkar.

2 YORUMLAR

  1. merhabalar. ben ufuk, 28 yaşındayım. saçlarım seyrekleşmeye başladı. tam dölükmedi ama sıklaştırma yapılabilir en azından. ama şimdiden araştırıyorum ve bir iki yerde yeni yöntemler çıkacağını okudum. daha kıda sürede ve acısız yöntemlerle daha doğal saçlara kavuşucakmışız bu doğru mu acaba. öle birşey varsa o yöntemleri beklemeyi tercih ederim çünkü.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.