Kişiye Özel Saç Ekim Tekniği

0
1161

Kişiye Özel Saç Ekim Tekniği

Saç ekimi kişiye özel planlanmalı

Saç ekim işleminin doğal bir görünüm ile sonuçlanması için ileri teknolojili saç ekim teknikleri ile kişiye özel saç tasarımının bir arada kullanılması gerekir. Saç ekimi işlemlerindeki en önemli sorun standart bir tasarımın her hastada doğal bir görünüm oluşturmamasıdır.

Saçlarınızı saç ekimi tekniğinde uzman ve tecrübeli ellere emanet ettiğinizden emin olmalısınız. Kişiye özel hangi saç ekim tekniğinin uygulanacağı, saç kökünün hangi teknikle daha fazla korunabileceği, kişiye özel saç tasarımının nasıl yapılması gerektiğinin çok iyi bilinmesi gerekir. Bununla beraber saç ekimi işlemini gerçekleştirecek ekibin alanında uzman olması şarttır.

Saç ekiminde tasarım çok önemli

Saç tasarımında en gelişmiş tekniği kullanmak kadar doğru bir tasarım yapmak da çok önemlidir. Saç, doğal yapısı itibari ile yüz çevresinde girintili çıkıntılı kişiye özel bir şekle sahiptir. Saç, alın bölgesinden ince ve seyrek başlayarak tepeye doğru gürleşerek sıklaşır. En önemlisi saç köklerinin çıkış yönü de kendine has bir açı izler.

Saç ektireyim derken çim adam olmamak için saç ekim tasarımınızın bütün bu özellikleri içermesi gerekir. Aksi takdirde alnınızda belli bir çizgiden itibaren çimen gibi dimdik uzayan bir saça sahip olabilir. Şekil veremediğiniz için sürekli kısa saç kullanmanız gerekebilir. Saçınızın seyrek olduğu halinden çok daha kötü bir duruma düşebilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.