Saç Dökülmesinde Demir Eksikliği

0
1090

Saç Dökülmesinde Demir Eksikliği

Kadınların yüzde 25’inde saç dökülmeleri demir eksikliğine bağlı olarak görülmektedir.

Saç Dökülmesinde Demir Eksikliği; Saç ekimi yaşın ilerlemesi, stres ve genetik yatkınlıklar sonucu dökülen saçların tedavisi olarak tanımlanmaktadır. açların dökülmesi sonucu oluşan öz güven eksikliği, sosyal çevrenin olumsuz yönde etkilemeleri ile birlikte saç ekimine karar verilir. Erkeklerde görülen en sık ve can sıkıcı sorundur. Öyle ki uğrunda servet harcanacak yada ciddi ağrılara katlanacak kadar kafaya takılabilmektedir.

En sık görülen erkek tipi saç dökülmesi olup, erkeklerdeki dökülmelerin % 95’i kadınlarda ise % 50’lik bölümünü oluşturur. Bunun dışında diğer dökülmekte nedenleri arasında demir eksikliği, guatr, stres, beslenme bozukluğu, hamilelik, loğusalık, sebebi bilinmeyen ( DUPA ), ilaçların yan etkisi, saç çekiştirme tiki, saçkıran, radyoterapi sayılabilir.

Saç ekimi operasyonu nasıl yapılır?
Saç ekimi lokal anestezi altında 6 ile 8 saat süren bir operasyondur. İlk aşamada saç kökleri doktorlar tarafından toplanır, daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.