Saç ekimi aşamaları

2
2913

Saç ekiminin ilk adımı kafanın arka kısmından yani enseden verici bölgedeki  saçların 1 numaraya kesilerek uygun boya getirilmesidir.

–  Lokal anestezi ile verici alan uyuşturulur.
– 0,7 – 0,8mm’ye varan çapta özel iğne uçları bulunan mikromotorlarla tekli, çiftli ve ya üçlü saç foliküllerini içeren greftler toplanmaya başlanır. Bu verici bölgenin verimine göre çıkarılması planlanan sayıya gelinceye dek devam eder.
– Bu işlem sürerken, saç ekim ameliyatında bulunan diğer ekip bu greftleri ayırırlar.
Saç ekimi uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır.
– Doğal saç açısına göre saç ekimi yapılacak alanda, slit ile köklerin yerleştirileceği mikronollar açılır.
– Tekli greftler, ön saç çizgisini oluşturmak için ön tarafa ekilir. İkili ve üçlü greftler ise, doğal sıklığını sağlamak için arkaya doğru ekilir.
Ve bu aşamaların sonunda saç ekimi ameliyatı sonuçlanarak tamamlanmış olur. Artık geriye kalan saç ekimi ameliyatından sonraki süreçte yapılması gereken aşamalardır. Ve ortalama olarak 10 – 15 gün bekledikten sonra saç ekimi ameliyatında olan kabuklanmalar dökülmeye başlar devamında ise yaklaşık 40 günlük bir süreçte saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Bazı saç ekimi işlemlerinden sonra bu sürecin uzama ihtimalide göz önünde bulundurulmalıdır…

2 YORUMLAR

  1. merhabalar. ben de ekim düşünüyorum ama bu anesteziye rağmen bazıları çok acıdığını söylüyorlar. herşeyden geçtim bi acı yüzünden yaptıramıyorum valla. var mı böle bişey acaba. ekim olan arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum.

  2. bora arkadaşım. yaklaşık 1 sene önce saç ekimi yaptırdım. tabi senin canının tatlılığına da bağlı ama öle anlatıldığı kadar bir acı yok ortada. iğne ile bi sıvı veriyorlar uyuşsun diye. ben de merak edip sordum. iğne değil o verdikleri sıvı acıtıyomuş canını. ama her güzel şeyin bi bedeli var tabi. sonuçları güzel olacaksa o kadar da acıya katlanılır artık diye düşünüyorum.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.