Saç Ekimi Estetiği Nedir

0
3054

Saç Ekimi Estetiği, saç dökülmesini engellemek veya yavaşlatmak için uygulanan bir tekniktir. Kelliğe ve saç dökülmesi sonucu kafada oluşan açıklığın kapanmasına en iyi çözüm günümüzde saç ekimi estetiğidir. Başarılı sonuçlar verdiği unutulmaması gereken bir konudur.

Erkeklerde saç dökülmesinin birden çok sebebi vardır. Strese bağlı, çalışma şartlarına bağlı, genetik saç dökülmesi ve beslenme bozukluğuna bağlı saç dökülmeleri hatta hijyenik nedenlerden dolayı saç dökülmeleri. Bu sebeplerden oluşan saç dökülmelerine çözüm olarak uzun yıllar FUT saç ekimi yöntemi kullanılmıştır ancak günümüzde bu yöntemin yerini FUE saç ekimi yöntemi almıştır ve en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir.

Saç Ekimi Estetiği Nedir; FUT saç ekimi yönteminde kişinin kafasının arka kısmında yani ense bölgesindeki dökülmeyen bölgeden belli büyüklükte şerit halinde saçlı doku cerrahi olarak çıkartılıp daha sonra plastik cerrah tarafından dikişle kapatılır.

Yukarda da dediğimiz gibi FUT yöntemi zamanla özellikle arkada iz kalması ve istenilen sayıda greft elde edilememesine bağlı olarak yerini FUE yöntemine bırakmıştır. Hangi yöntem tercih edilirse edilsin önemli olan saç ekiminin hastane ortamında, plastik cerrah eşliğinde tecrübeli bir ekip tarafından yapılmasıdır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.