Saç Ekimi Herkese Yapılabilir Mi?

0
1227

Saç Ekimi Herkese Yapılabilir Mi?

Saç Ekimi Herkese Yapılabilir Mi?; Saç güzelliğimizin en önemli parçası. Vücudumuzun birçok yerinde estetik olarak beğenmediğimiz yerler olabilir. Değiştirmek istediğimiz yerler olabilir. Estetik cerrahi anlamında yada işte kozmetik anlamda düşündüğümüzde ama saçımız olmazsa olmuyor. Saçsız düşünemiyoruz kendimizi, hele kadınlar hiç düşünemiyor zaten. Bunun da artık çaresi var.

Saç ekimi hakikaten doğal ve Türkiye bu konuda çok ileride ama Türkiye’de neresi?

Onları da seçeceğiz zaten, bunları konuştuk. Neden olmasın, çaresi var artık.
Önemli olan kişinin böyle bir operasyona karar verip gelip yaptırması. Diyelim böyle bir operasyona karar verdi ve gelip yaptırıyor.

Ondan sonraki süreç nasıl işliyor?

Kişi saç ektirir 6-7 saatini bizle geçirir ki işlemi ne kadar büyük olursa olsun greft sayısı. Yani saç ekimini asla 8 saat, 12 saat yada yarısı ikinci güne bırakılan yada haftaya bırakılan operasyonlar olarak düşünmeyin. 6-7 saat içerisinde ne kadar büyük bir işlem yaptırırsanız yaptırın biter ve gidersiniz rahatlıkla şehrinize yada ülkenize ama ideal olan ondan sonraki gün bir 10-15 dakika tekrar merkezimize uğramaktır. Pansumanınızı yaparız, yıkamanızı yaparız yada nasıl yapacağınızı anlatırız. Bir sürü sorunuzun cevabını yazılı olarak da alırsınız, konuşarak da veririz.

Hep telefonun ucunda oluruz. Nokta nokta kabuklar olur. Diyelim ki dört bin greft ektik ki 4 bin greft 10 bin saç teli demektir. 4 bin tane arkada 4 bin tane önde toplu iğne başı gibi küçük kabukçuklar demektir ki şapka takılabilir bu dönemde çok rahatlıkla. O kabukçuklar 1 hafta sonra dökülür ve kişide hiçbir şekilde şişlik, morluk, hiçbir şekilde saç ektirmiş görüntüsü olmaz. Yani 1 hafta içerisinde hasta normal yaşantısına dönebiliyor.
Aslında ertesi gün dönebilir, ertesi gün işine gidebilir ama o görüntüden hoşlanmam, o kabukları da kimse görmesin diyorsa 1 hafta sonra hiç kimse saç ektirdiğini anlamaz. Sadece 3 numara kadar kısa olur saçları.

Peki diyelim saç ektirdik. Bunun kalıcılığıyla ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Ekilen saçlar asla dökülmezler, çünkü dökülmeyen saçları aldık. Mantığımız oydu, saç ekiminin başlangıcı odur zaten. İki kulak arası mesafedeki saçlar dökülmeyen saçlardır, onları aldık ve taşıdık. Dolayısıyla bunlar ömür boyu bizimle yaşıyorlar. Her saç teli gibi normal yaşam döngüsünde 5-7 yıl içerisinde dökülürler, tekrar yenisi gelir folükülden. Onu yaşayacağız ama kalıcı dökülme asla yaşamayacaksınız.

Böyle bir operasyonu kime yapamayız? Kimler bu operasyondan faydalanamaz?

Var tabii ki. Verici alan, işte o iki kulak arası mesafede saçlar yoksa saç ekimi de yapılamaz. Başkasından alınabilir mi? Alınamaz. Böyle bir soru vardır: Göğüsten, sırttan, koldan bacaktan, sakaldan alınabilir mi? Hayır, bizi bunları hiç kabul etmiyoruz, doğru değil. Doğru sonuçlar vermiyor. Mutlu olmayacaksa bunlara hiç girmiyoruz zaten. Tabii ki kılı alır taşırsak nereye koyarsak orada yaşayacaktır ama bunlar sonuç veren şeyler değil. Bunlara çok itibar edilmemesini istiyoruz. İki kulak arası ensenin üst bölümünde saçlarımız varsa bunları aktarıyoruz, yoksa saç ekimi yapamayız. Ne kadar çok saç, o kadar iyi, çok saç ve sonuç.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.