Saç Ekimi Operasyonunda Ne Kadar Alan Kapanır?

2
2917

Saç ekimi uygulamasında dökülme meydana gelen bölgenin açıklığının kapanması ilk olarak kafanız da bulunan sağlıklı saçların yoğunluğuna bağlıdır. Saç ekimi uygulamasında yeterli saç köküne sahip olduğu sürece kapanması istenilen alan kesinlikle kapanmaktadır.

  • Saç ekimi operasyonunda bir seansta elinizin parmakları kapalı durumdayken ki büyüklüğü kadar bölge ekim ile kapatılabilir.
  • Saç dökülmesi oluşan bölge şayet daha büyükse ve sağlıklı saç kökleri yeterli ise 2 – 3 seans da bu alan ekim işlemi ile kapatılabilir. FUT ve FUE saç ekimi yöntemi bu durumlarda kullanılabilir.
  • Her saç ekimi seansı için yaklaşık 5 – 6 aylık bir süreye ihtiyaç vardır.

Bunlarında haricinde yazımın başında da söylediğim gibi saç ekimi yaptırma kararı aldıysanız ilk olarak kafanızdaki açıklığın genişliğine dikkat etmelisiniz. Yani açıklığı kapatacak derecede saç kökü var mı yok mu öncelikle bunu bilmelisiniz. Sağlıklı saçlarınız yoğunluğu yeterli derecede değil dökülme oluşan bölge de gerekli yoğunluğa ulaşılamaz ve bu da doğal bir görünüm kazandırma.

FUE yöntemi ile bu durum aşılabilir haldedir. FUE yöntemi saç ekiminde kök alımı sadece kafadan değil kol, bacak, sırt ve göğüs bölgelerinden de ihtiyaç duyulduğu durumlarda alınmaktadır. Bu da yeterli yoğunluğa ulaşılmasını sağlamaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Saç ekimi ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak bir seansta tüm alanın kapatılma ihtimali var mı acaba çünkü Türkiye de çok uzun bir zaman kalamayacağım bu nedenle birden fazla seans olmadan bitmesi gerekli.

  2. Saç operasyonlarında sadece ekim ne kadar sürüyor hocam kök alımı haricinde ne kadar daha beklememiz gerekli bununla ilgili bilgi verebilir misiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.