Saç ekimi sonrası prp ve mezoterapi tedavisi

2
10220

Saç ekiminden sonra uzmanınız tarafından Mezoterapi ya da PRP seansları tavsiye edilebilir. Yeni çıkan saçların daha hızlı bir şekilde istenilen forma gelmesini sağlamak, kökleri güçlendirmek ve saçları daha canlı daha sağlıklı hale getirmek için bu uygulamalar kullanılmaktadır.

PRP yöntemi ile hastanın kendi kan hücrelerinden elde edilen karışım saç köklerine enjekte edilir. Bu sistemle kanın içinde bulunan büyüme faktörlerinin (Growth factors) kafada saç derisini etkileyerek saçı doğal yoldan büyütmesi planlanmaktadır. PRP de verilen kanın içinde bulunan VEGF hormonları, saç köklerinde yeni kan damarlarının oluşmasını hızlandırarak saç kökünün daha iyi bir şekilde beslenmesini sağlamak için kullanılır. Ve böylece yeni ekilmiş saç köklerinde beslenme sorunu ortadan kalkmakta ve böyle bir risk kalmamakta olduğu için güçlenmeleri hızlanmaktadır.

Saç Mezoterapi yöntemi ise yine saç ekiminden önce ya da sonra yapılabilmekte olan bir uygulamadır. Mezoterapi uygulama esnasında saç derisinin altındaki tabakaya verilen vitamin ve antioksidanlar sayesinde yine saç kökleri güçlenmekte ve saçlar daha güçlü, daha sağlıklı, daha canlı ve en önemlisi daha hızlı bir şekilde çıkamaya uzamaya başlamaktadır.

En Uygun Yöntem Hangisidir?

Saç ekimi yöntemlerinin hastaya özel olarak belirlendiği gibi, saç ekim sonrası uzmanınız tarafından sizlere tavsiye edilecek işlemler ve uygulamalar da buna bağlı olarak farklı olabilir.

Hem Saç Meoterapisi, hem de PRP cildi besleyici ve yan etkisi çok az olan işlemlerdir. Güçlendirmek için kullanılan yöntemleri kullanmanıza gerek olup olmadığı, varsa hangisi ile devam edileceği konusunda uzman kişiler hastaları en doğru biçimde yönlendirmelidirler.

2 YORUMLAR

  1. benim ekimim 5 ay kadar önce oldu. ama hala ekilen saçlarımın yarısı çıkmadı. ekim sonrası ya da öncesi kimse bana prp ya da mezoterpi önermedi. acaba gerekliydi de önermedikleri için mi saçlrım çıkmadı. şimdi yaptırsam bi faydası olur mu?

  2. merhabalar. ben prp düşünüyorum. kendi kanımdan olduğu için daha fazdalı gibime geliyo. ancak bunu her sene yaptırmam mı gerekiyo? devamlı yani? yoksa bi iki kürden sonra bırakıyo muyuz? bu arada yaptıran memnun olan varsa yazsın lütfen .

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.