Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar

4
6784

Saç ekim ameliyatı yapılmadan öncesi nasıl merak ediliyor ise sonrası da bir o kadar merak edilir. Saç ekimi yaptıran hasta ekim yaptırmadan önce aşamaları merakla araştırır, öğrenir ve sonra da bu kadar önemli olduğu için asıl merak edilen nokta buradadır. Saç ekimi yapıldıktan sonra hastanın doğal saçlarına kavuşma süreci her hastada farklılık gösterse de yaklaşık olarak 6 ay gibi kısa bir sürede kaybettikleri saçlara kavuşurlar.
Saç dökülmesi yaşayan kişilerin uzun yıllar saçsız gezdikleri düşünülürse sağlıklı olarak kavuşacağı saçlara 6 ay gibi bir sürede tekrardan kavuşmak ve bir daha gitmeyeceklerini bilmek çok da uzun olan bir bekleyiş olmaktan çıkar. Saç ekim ameliyatından sonraki işlemler saçın ekimi tekrar uzaması bunların her bir işlemi bu ekilme işleminden sonra değişir. Saç ekiminden sonra yapılacak işlem dolayısıyla saç derisinde küçük bir kabuk bağlama gibi bir durum söz konusudur. Bu husus da korkulacak hiçbir şey yoktur bunların yaşanması olağan olan normal durumlardır.

Bu işlemden sonra ekilen saçın ekildiği yere 2,5 ay gibi bir sürede adaptasyon sağlaması gerekmektedir. Bu süreçten sonra saçları 6 ay gibi kısa bir sürede uzamaya başlar. Bu süreç rahatlıkla geçirilir her hangi bir sıkıntılı durum söz konusu değildir. Bu işlemler çok hızlı ve kolay geçirilir. Altıncı aydan itibaren çıkmaya başlayan saçlar yerine iyice alışmıştır ve bir daha dökülmemek üzere yerleştirilmiştir. Saç ekimi yaptıran artık ömürleri boyunca ne saç ekimine ne de saç dökülmesine maruz kalmayacaklardır. Bu aşamadan sonra ilk 10 ay içerisinde saçlarınızın uzaması hızlanır ve uzayan saçlar bir biriyle uyum içerisinden olduğundan uzadıkça görünüm daha doğal olacaktır. Saç ekiminde önemli olan her şey dikkatli ve titiz olunması gibi büyün detayların özenle hassasiyet içinde yapılması gereklidir.

Özellikle saç köklerinin yerleşmesi için kafa derisinde açılmış olan kanalların mutlaka derinliği belli bir ölçüde olup o ölçüyü geçmemelidir. Kullanılan iğneler damardan kan alınan iğne kalınlığından daha geniş ve büyük olmamalıdır. Doktorların bu konuda hassas davranmaları hastanın sonraki süreci de kolay geçirmesinde etkili olacaktır. FUE tekniğinden ekilen saçlar ilk 6 haftada bir anda dökülmeler gösterebilmektedir. Bunlar normal durumlardır bu durumların oluşmasında korkulacak durumlar değildir. Bu dökülen saçlar 4 ile 8 ay içerisinde tekrar dökülmemek üzere çıkmaktadır.

4 YORUMLAR

  1. merhabalar. ben ortalama 4 ay önce ekim yaptırdım. saçlarımın yarısı çıktı ama yarısı hala çıkmadı. acaba bir sorun mu var diye düşünüyorum.operasyon sonrası iyi de baktım gerçi. 6 ay sonunda tamamlanır mı yoksa artık çıkmaz mı acaba?

  2. merhabalar. bu ense bölgesinden aldığınız saçların yerine yenisi çıkıyor mu acaba? eğer çıkmıyorsa kötü durmaz mı o bölge. alındığı belli olur yani. doğal durmaz? yanlış mıyım?

  3. herkese merhaba. yaşar bey alınan köklerin yerinde bi daha saç çıkmıyor. ama zaten alınırken ona dikkat ediliyor. örneğin bi sıradan hepsini almıyorlar. atlaya atlaya alıyorlar. benim ensem gayet iyi şuan. hem de ben den 3000 gibi bir kök alındı. ama siz görüşmeye gittğinizde gene detaylıca sorun.

  4. merhabalar hocam benim bir sorum olacaktı. ben saç ektireli 10 gün oldu. henüz kabuklar tam dökülmedi henüz ama saçlarımda dökülmeler başladı. bunun için daha erken değil mi? bir problem olabilir mi?

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.