Saç Ekimi ve Ekilecek Köklerin Özellikleri

0
2231

Saç Ekimi ve Ekilecek Köklerin Özellikleri; Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan bireylerin kafasında saçlı bölgeden alınan saç kökü ya da FUE yöntemi sayesinde vücudun başka bölgelerinden alınan kıl köklerinin saçsız bölgeye transfer işlemidir. Saç ekimi operasyonlarında başarının temel kaynaklarından biriside ekilen saç köklerinin bireyin kendisine ait olmasıdır.

Alınan saç köklerinin bireye ait olması saç derisine daha uyumlu olduğu için çok daha verimli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Yabancı kişilerden saç kökü alınarak saç ekimi işlemi gerçekleştirilse saç kökleri saçlı deriye uyum göstermeyeceği için verim çok az olacaktır belki de hiç olmayacaktır.

Saç Ekimi ve Ekilecek Köklerin Özellikleri; operasyonlarında doğal görünümün kazandırılıp sağlıklı saç telleri elde edilmesinde saç köklerinin sağlığı ve alındığı alanda büyük oranda önemlidir. Bakımı çok iyi bir şekilde yapılmış, dökülme ve kırılmalara dayanıklı saç kökleri saç ekimi uygulamasından başarı oranını yükselten faktörlerdendir.

Saç ekimi

Uygulamasında ilk önce ön muayene gelir yani saç analizi gelir. Saç ekimi uzmanları tarafından yapılan saç analizi işlemi, saç ekimi uygulamasının temel şeklini belirler. Ve saç ekimi uzmanları saç analizi ile saç ekimi için planlama yaparlar.

Bireylerin istek ve ihtiyaçları temel alınarak yapılan saç analizi sonucunda saç köklerinin hangi bölgelerden alınacağı belirlenir, kaç adet saç kökü alınması gerektiği belirlenir ve özellikle saç köklerinin hangi bölgenden alınacağı belirlenir.

Eğer kafadaki saç kökü yeterli değilse FUE yöntemi sayesinde vücudun farklı bölgelerinden alınan kıl köklerinin de hangi bölgeden alınacağı saç analizi sonucunda belirlenmektedir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.