Saç Ekiminde Son Yenilikler

3
3630

Saç ekimi, uzmanlara göre dökülen saç tellerinin yerine yeni ve daha gür saçlara sahip olmak için yaptırılan işlemler son yıllarda daha az zahmetli ve başarı oranı daha yüksektir ve görsellik açısından daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Dermatoloji uzmanları yeni geliştirilen saç ekimi yöntemleriyle artık saç ekimi uygulamasında daha verimli sonuçlar elde edildiğini, sağlık saçların bulunduğu bölgeden kısa zamanda daha çok greft alınabildiğini belirtiyorlar.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte daha hassas cihazlarla eski yıllara göre çok sayıda saç kökü alınabildiğini dile getiren uzmanlar önceki yıllarda saç kökü alımı işleminin yapıldığı esnada köklerin %35’i – %45’i hasar görürken artık bu oran yaklaşık %5’in altına düştüğünü açıklıyorlar.

Saç ekimindeki son gelişmeler ile önceki yıllarda ekim işleminden sonraki oluşan alın bölgesi ve gözaltı gibi bölgelerde şişlik ve ağrı oluşmadığını, kafanın arka kısmında saç köklerinin alındığı bölgede iz oluşmadığını ifade eden saç ekimi uzmanları kullanılan yeni yöntemler sayesinde artık doğal olmayan çizgilerinin oluşmadığını açıklıyorlar.

Son yıllarda saç ekimi uygulamasına olan rağbetin %30lardan %75lere yükseldiğini uzmanlar net olarak belirtiyorlar.

Uzmanlar saç ekimi uygulamasının 2013 yılında kendini son derece geliştirdiğini ve artık ekim yapılmamış gibi doğal görünümlerin kazanılmasının mümkün olduğunu belirtiyorlar.

3 YORUMLAR

  1. Saç ekimi uygulamasında gerçekten çok büyük yenilikler olmuş arkadaşlar günümüz teknolojisini çok iyi kullanan tıbbi yöntemlerden birisi olsa gerek ekim işlemi sonucu %95 olumlu sonuçlar alınıyor bu oran ise gerçekten çok iyi.

  2. Saç ekimi yöntemlerini yıllardır çok önceleri araştırıyordum ancak bu kadar gelişmiş durumda değildi ve o dönemler saç ekimi yaptırma konusunda ikilem de kalmıştım ancak şimdi tekrar araştırmaya başladım şimdi saç ektirebilirim.

  3. Merhaba ben Diyarbakır’dan Dila saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak eşim karşı çıkıyor bir şekilde eşimi ikna etmem gerek bunun için siz değerli hocalarımla görüştürme şansım var mı bana lütfen yardımcı olun.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.