Saç mezoterapisi bilgileri

2
2739

Saç Mezoterapisi saçın ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri barındıran özel serumların, özel yöntemlerle saç kökünün bulunduğu kafa derisinin orta bölümünden enjekte edilmesi işlemine denir. Saç Mezoterapisinin amacı saçları canlandırmayı sağlamak ve herhangi sebeplere bağlı olsa da (genetik-stres-mevsimsel vb. ) saç kayıplarına son vermektir. Saç Mezoterapisi işlemi saçlı deriye yapılıp tamamen saçsız bölgede yapılmaz.
Saç Mezoterapisi köklerin daha sağlıklı ve yaşam boyu dökülmeyecek saç telleri oluşturabilmek için saçın ihtiyacı olan madde ve minerallerin doğrudan direkt saç olan deri içine verilerek saç köklerinin daha aktif hale getirilme işlemidir. Saçlarda dökülmeyi önlemek saçları korumak ve daha sık hale getirmek için yapılan bir yöntemdir. Saç Mezoterapisi içerisinde bulunan maddeler saç köklerinin beslenmesini sağlar içerisinde vitamin mineral ve anti oksidan bulundurmaktadır.
Saç Mezoterapisi işleminden mevsimsel saç dökülmeleri strese bağlı saç dökülmesi artı saçlarını daha canlı gür bir hale getirmek isteyenler yararlanabilmektedirler. Saç Mezoterapisi sayesinde saça sunulan faydalı maddelerle saçlar daha hacimli daha güçlü ve daha parlak bir görünüme kavuşur. Saç Mezoterapisi ile saç köklerinde kan dolaşımı sağlanır saç kökü hücrelerinde çoğalma ve büyüme kendini göstermeye başlamaktadır. Saç Mezoterapisi 7 – 10 gün aralıklarla yapılır hastanın saç dökülme miktarı ve saçın hasar durumuna göre 4 veya 10 seans uygulanma ihtimali yüksektir.
Saç Mezoterapisi ince uçlu iğnelerle yapılmaktadır az miktarda acı hissedilebilir ancak çıkan sonuçlar hastaları gayet memnun ettiğinden bu acıya dayanılması çokta zor değildir. Saç Mezoterapisinin istenilen sonuçları vermesi hastanın sağlığı ile de eş orandadır. Hastanın saç dökülmesinde sebep olacak bir hastalığı varsa öncesinde tedavi edilip sonra Mezoterapi yapılması gerekmektedir. Eğer kişinin hastalığının yeniden tekrar etme durumu olursa Mezoterapide buna bağlı olarak etkisini kaybedebilir böyle bir hadisede Mezoterapi aylık ya da 3 aylık dönemlerde bir seanslar tekrarlanırsa daha iyi sonuçlara ulaşılabilmektedirler.
Saç Mezoterapisinin yan etkisi kesinlikle yoktur saç kaybı yaşayan herkes de ve çocuklarda saçkıran denilen rahatsızlıkta da bu yöntem uygulanır ağrısız, acısız ve sızısızdır hiçbir şekilde hissetmesiniz. Saç Mezoterapisi kesinlikle dermatologlar tarafından yapılmalıdır çünkü saçın yapısını en iyi bilenler onlardır. Saç Mezoterapisi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerek bir şey yoktur hastalar günlük yaşantılarına devam edebilirler. Saç Mezoterapisi ücretleri ise yaklaşık 12 seans üzerinden bir saç ekimi maliyetinin ortalama olarak 4 te 1’i kadar tutmaktadır. Yani Mezoterapi çokta pahalı bir uygulama değildir.

2 YORUMLAR

  1. merhabalar. benim bir sorum olacak. bu mezoterapi tedavisinde uygulanan standart bir ilaç mı var? yoksa kişilere tahlil falan yapılıp ihtiyaçları belirleniyor. sonrasında kişiye özel ilaçlar mı hazırlanıyor? bilgilendirirseniz sevinirim.

  2. bence kişiden kişiye göre değişiyo etkisi. ben yaptırdım. çok da memnun kaldım. hala da yaptırmaya devam ediyorum. olmayanı çıkarmıyor tabi ama eskisinden güçlü saçlarım. buna da şükür.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.